Egy könnyed séta az egészségedért!
A „séta az orvossal” (angolul walk with a doctor) túrát a 2025-ös évben első alkalommal szerveztük meg! Az idei évben két alkalommal, tavasszal
és ősszel
rendezzük meg!
A II. Séta az orvossal életmód túra a MOTE alapításának 5. évfordulója alkalmából kerül megrendezésre. A Séta az orvossal (Walk With a Doc, alapítva 2005.) egy népszerű, Magyarországon a Magyar Egészségmegőrzési és Életmódorvostani Egyesület égisze alatt 2021 óta működő egészségmegőrző program, mely mára már 36 településen van jelen az országban. A sétát vezető orvos a hagyományos, rendelői keretek közül kilépve, egy közös séta során beszélget a résztvevőkkel. A sétavezetők orvosok vagy egészségügyi szakemberek (Csak sétálj!), akik egy laza, kötetlen sétát szerveznek egy parkban vagy a városban. A Séta az orvossal egy közkedvelt mozgásprogram, hiszen az életmódorvostan 3 pillérét - mozgás, stresszkezelés és társas kapcsolatok - ötvözi a természetben eltöltött idővel, miközben egészségügyi ismereteket ad át.
A séta egy rövid (5-6 perces) egészségügyi téma bemutatásával indul, mely az alábbi témákat érintheti:
- szív- és érrendszeri egészség
- 2-es típusú cukorbetegség megelőzése és visszafordítása
- táplálkozás
- mentális egészség
- általános életmód tanácsok
Tudnivalók:
- A túrán mindenki saját felelősségére, megfelelő egészségi állapotban vesz részt (szükség esetére TB kártya, gyógyszerlista legyen kéznél!), betartva a természetjárás írott és íratlan szabályait.
- Egészséges ellátásáról önállóan gondoskodik, törekedjünk a teljes értékű ellátmányra (zöldségek, gyümölcsök, aszalványok, csonthéjasok stb.).
- A túrának megfelelő ruházatban, lábbeliben vág neki.
- A túrára kutyával (az idevonatkozó szabályok betartásával) érkezőket is szeretettel várjuk!
A helyszínre érkezhetsz:
- Autóval, ha többen érkeztek egy helyről, fogjatok össze és használjatok telekocsit!
- Parkolási díjakról tájékozódjatok!
- Tömegközlekedéssel - vonattal és autóbusszal a találkozó helyszíne könnyen megközelíthető!
- Kérjük, az aktuális menetrendről informálódj a menetrendek.hu oldalon!
RÉSZLETEK
Időpont: 2026. május 09. (szombat)
Találkozó helyszíne: Balatonfüred, Castricum tér 2. - Buszpályudvar
A talákozó ideje: 9:35-től - 10:00-ig
A túra indul: 10:00 órakor
A túra várható befejezése: 14:00 óra
GPS (helyszín): 46.95514, 17.88259
Táv: ~6 km
Szervező: Gaja-völgy Egyesület
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 (20) 5347076
Szakmai túravezető elérhetősége:
+36 (30) 4258262
II. rendezés!
A programváltoztatás jogát fenntartjuk!
REGISZTRÁCIÓ
A regisztráció határideje: 2026. május 05.
A regisztráció előnyei:
- Kedvezményt kapsz!
- Visszajelzést tudunk küldeni!
Részvételi díj regisztráltaknak (utalás esetén): 1500.- Ft
Részvételi díj a helyszínen: 2000.- Ft
A túra 6 éves kor alatt, valamint az egyesület tagjainak és önkénteseinek ingyenes!
Iratkozzatok fel hírlevelünkre, hogy értesüljetek rendezvényeinkről!
| Hírlevél feliratkozás! |
Galéria az előző túrákból!




